Zbilidy poprvé v historii zabojují o nejlepší web na Vysočině

Publikováno 4. 2. 2017, 11.23 h
Titulní fotografie: Zbilidy poprvé v historii zabojují o nejlepší web na Vysočině

O titul Nejlepší webová stránka obce se poprvé ve své dosavadní historii budou ucházet se svou oficiální internetovou prezentací také Zbilidy. O účasti obce v prestižní soutěži Zlatý erb informoval starosta Roman Hejduk, který v závěru ledna podal přihlášku do soutěžního klání.

Soutěž se v letošním roce koná na Vysočině už podevatenácté. Tradičně je rozdělena do dvou hlavních kategorií. Vyhlašovatel soutěže kromě třech nejlepších webů obcí a městysů určí také první tři portály mezi městy.

Zbilidy se pokusí uspět v konkurenci dalších 13 zájemců, přičemž hlavním favoritem na zisk prestižního titulu jsou Okříšky. Městys se účastnil řady minulých ročníků a několikrát ve své kategorii zvítězil. Naposledy v předloňském roce.

Naše obec, kde má aktuálně trvalé bydliště 196 obyvatel, se pokusí v hlavní kategorii uspět ještě v kategorii Nejlepší elektronická služba, kde vyhlašovatel soutěže vyhlásí z přihlášených jen celkového vítěze. Zbilidy do této kategorie přihlásily celkem tři projekty – Kalendář akcí, Zbilidy TV a také chat s vedením obecního úřadu.

Odborná komise jednotlivé weby a elektronické služby začne hodnotit od pondělí 6. února. Slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola proběhne 8. března ve 14 hodin v sídle krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. 

Vítězové jednotlivých kategorií automaticky postupují do celostátního kola, kde vítězové budou vyhlášeni na konferenci ISSS v Hradci Králové 3. dubna letošního roku.