Hokejisté to dokázali. HC Zbilidy v FHL končí třetí!

Publikováno 19. 3. 2017, 22.20 h
Titulní fotografie: Hokejisté to dokázali. HC Zbilidy v FHL končí třetí!

Hokejisté HC Zbilidy se po loňské neúspěšné sezoně v humpolecké Freeze Hockey League (FHL) vrací opět zpátky na výsluní. Letošní ročník končí po vyřazovací části na celkovém třetím místě.

O zisku bronzových medailí rozhodl souboj s HC Dvorce, který soubor z naší obce dokázal vyhrát 6:4, a to i přesto, že v průběhu zápasu prohrával 1:3.

Ve čtvrtfinále play-off Zbilidy narazily na Koberovice, které porazily 2:0 na zápasy. V semifinále už ale byl nad síly zbilidského týmu HC Dakr, se kterým v sérii hrané také na dvě vítězná utkání nakonec prohrál 2:8 a 0:5.

Následoval ovšem nedělní odpolední souboj o třetí místo, které už si ale Zbilidy uniknout nenechaly. „Jsme nadšení. Myslím, že s průběhem celé sezony můžeme být spokojení. Uhájili jsme třetí místo po základní části, což byl náš cíl,“ bilancuje sezonu majitel HC Zbilidy Tomáš Navrkal.

Fakt, že jeho ovečky nepostoupily do finále, ho nijak nemrzí. „Je třeba sportovně a objektivně konstatovat, že oba mančafty, které svedly boj o celkové první místo, byly zkrátka výkonnostně úplně někde jinde. Dosáhli jsme přesně té mety, na kterou jsme měli,“ dodává  Navrkal k hodnocení právě skončeného soutěžního ročníku.

Sezonu v největší amatérské neregistrované hokejové soutěži na Vysočině hrálo pro letošek i několik mančaftů z okolí. Systém byl jednoduchý -  utkal se dvakrát každý s každým. Zbilidy do vyřazovacích bojů FHL postoupily z třetího místa. Do play-off se kvalifikovalo osm nejlepších mančaftů po základní části.

Mistrem letošní FHL se stal vítěz základní části HC Brtná. Favorit play-off dokázal ve finále porazit semifinálového přemožitele Zbilid - HC Dakr, a to 7:4. Pracujeme na doplnění fotogalerie.