O adventu rozsvítíme stromeček. Na děti čekají dílničky

Publikováno 21. 11. 2017, 16.38 h
Titulní fotografie: O adventu rozsvítíme stromeček. Na děti čekají dílničky

Čas adventu se nezadržitelně blíží. Ve Zbilidech společně rozsvítíme vánoční strom u kulturního domu v neděli 3. prosince. Třetí adventní neděle bude patřit dětem. Obecní úřad ve spolupráci se Zbilidy teamem pro ty nejmenší připravil vánoční dílničky.

Zahájení adventního času proběhne ve Zbilidech úplně stejně jako v okolních obcích a městech. Před kulturním domem všichni společně přesně o první adventní neděli 3. prosince rozsvítíme tradičně vánoční stromeček. Začátek pořadatelé stanovili v 17 hodin.

Ke spoluobčanům tradičně promluví starosta Roman Hejduk, a po rozsvícení stromečku se všichni přesuneme do sálu kulturního domu, kde bude k dispozici zdarma vánoční punč, čaj a vánoční atmosféru navodí i ochutnávka domácího cukroví.

O dva týdny později, tedy na stříbrnou neděli 17. Prosince se v kulturním domě uskuteční vánoční dílničky pro děti. Jejich začátek organizátoři plánují v 15 hodin. S vašimi dětmi vytvoříme několik vánočních dekorací, které si budou moci odnést domů. Vy si zatím doma můžete v klidu uklidit, nebo se aktivně zapojit společně s námi.

Je to na vás. V dílničkách budeme pracovat, takže vaše ratolesti rozhodně neoblékejte do svátečního. Společně pak vyzdobíme také stromeček ozdobami, které děti vyrobí. Podrobné informace o obou akcích dostane každá domácnost ve Zbilidech prostřednictvím letáčku do svých poštovních schránek do neděle 26. listopadu.