Zbilidy opět zkouší zabojovat s webem ve Zlatém erbu

Publikováno 1. 2. 2018, 08.57 h
Titulní fotografie: Zbilidy opět zkouší zabojovat s webem ve Zlatém erbu

Na loňský úspěch v podobě třetího místa v prestižní anketě Zlatý erb se po roce se svým webem pokusí navázat naše obec. Zbilidyse  s vylepšenou internetovou prezentací přihlásily do jubilejního 20. ročníku soutěžního klání. 

O titul Nejlepší webová stránka obce opět zkusí Zbilidy opět zabojovat se svou oficiální internetovou prezentací. O účasti obce i v letošním ročníku prestižní soutěže Zlatý erb informoval starosta Roman Hejduk. Obec podala přihlášku do soutěžního klání v druhé polovině ledna.

Soutěž se v letošním roce koná na Vysočině už podvacáté. Tradičně je rozdělena do dvou hlavních kategorií. Vyhlašovatel soutěže kromě třech nejlepších webů obcí a městysů určí také první tři portály mezi městy. Zbilidy se pokusí uspět v konkurenci dalších 13 zájemců, přičemž z loňských tří nejlepších účastníků mezi obcemi po roce zkouší štěstí Šlapanov. Okříšky jako vítěz 19. ročníku se pro letošek nepřihlásily.

Naše obec, kde má aktuálně trvalé bydliště kolem 200 obyvatel, se pokusí v hlavní kategorii uspět ještě v kategorii Nejlepší elektronická služba, kde vyhlašovatel soutěže vyhlásí z přihlášených jen celkového vítěze. Zbilidy do této kategorie přihlásily celkem tři projekty – Kalendář akcí, Zbilidy TV a také chat s vedením obecního úřadu.

Odborná komise jednotlivé weby a elektronické služby už hodnotí, a to až do 16. února. Slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola proběhne v únoru či březnuv sídle krajského úřadu v Jihlavě. Přesné datum pořadatelé soutěže ještě nestanovili. Vítězové jednotlivých kategorií automaticky postupují do celostátního kola, kde vítězové budou vyhlášeni na konferenci ISSS v Hradci Králové 9. dubna letošního roku.

Přehled přihlášených webových stránek a elektronických služeb obcí:

Cikháj, Dolní Město, Heřmanov, Hluboké, Klokočov, Koněšín, Litohoř, Myslibořice, Oudoleň, Polnička, Rudíkov, Sněžné, Šlapanov, Zbilidy.